تحقیق در مورد ورزش کشتی

تحقیق در مورد ورزش کشتی ورزش کشتی تاریخچه ورزش کشتی تحقیق

دانلود تحقیق در مورد ورزش کشتی

تحقیق در مورد ورزش کشتی
ورزش کشتی تاریخچه 
ورزش کشتی تحقیق
دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
حجم فایل 36 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27

توضیحات :

تحقیق در مورد ورزش کشتی ،27 صفحه ،در قالب Word ،قابل ویرایش.

بخشی از متن :

ورزش كشتی

کشتی به درگیرشدن فیزیکی دو انسان غیرمسلح اطلاق می‌گردد.مبدا کشتی به شروع حیات انسان بر می‌گردد . از زمانهای بسیار دور ، کشتی پدیده‌ای کاملا تفاوت با سایر پدیده‌های که امروزه ما آن را می‌شناسیم بوده‌است .در آن هنگام ، کشتی ورزشی نبوده که در اوقات فراغت انجام شود و یا وسیله‌ای برای استراحت و با تفریح باشد ، بلکه وسیله‌ای برای ادامه بقاء بوده‌است . به کمک کشتی بود که انسان می‌توانست از جان خود و خانواده خود حفاظت کند و باز هم به خاطر کشتی بود که انسان می‌توانست غذا به دست آورد .

کشتی در عصر حاضر با انواع مختلفی انجام می‌شود برخی مانند کشتی باچوخه بصورت بومی و برخی مانند کشتی آزاد و کشتی فرنگی در سطح بین‌المللی انجام می‌شوند.کشتی از دیرباز در مسابقات المپیک انجام می‌شده‌است.

تیم ملی کشتی ایران اولین حضورش را بازیهای جهانی این رشته در سال ۱۹۵۱ که مسابقات در هلسینکی فنلاند بود تجربه کرد

ورزش كشتی گیری چقدر قدمت دارد؟

كشتی یكی از اولین ورزش هائی بود كه بشر شناخت. بیشتر از صدها منظره از مسابقات كشتی، روی دیوارهای قبور مصر باستان حجاری شده است و تمام آنها نمایشگر زیر و بم های این ورزش باستانی است كه امروزه ما با آنها آشنا هستیم. بنابراین ورزش كشتی حتی در پنج هزارا سال قبل هم یك ورزش خیلی پیشرفته بوده است. كشتی بعنوان یك ورزش علمی و نظم یافته از مصر یا آسیا به یونان برده شده است. اما در یك افسانه یونانی آمده است كه ورزش نخستین بار به وسیله توس» فهرمان اختراع شده است.

كشتی یكی از شاخه های مهم بازی های قهرمانی در یونان قدیم بوده است. كشتی گیران یونانی روغن مخصوصی را به بدنشان می مالیدند و سپس روی روغن را خوب ریگ مالی می كردند تا به اصطلاح موضع خوبی در موقع كشتی داشته باشند.

قهرمان كشتی عهده قدیم، شخصی به نام میلوكروتن» بوده كه حدود 32 پیروزی در بازی های ملی و شش پیروزی هم در بازی های المپیك به دست آورده بود.

در ژاپن، كه ورزش كشتی یكی از معمول ترین ورزش ها میان مردم محسوب می شود، اولین ركورد مسابقه كشتی مربوط به 32 سال قبل از میلاد بوده است. ژاپنی ها نوع خاصی از وززش كشتی دارند كه به نام سامو» نامیده می شود كه در این نوع كشتی، وزن، خیلی اهمیت دارد. بعضی از قهرمانان سامو» حتی بیشتر از 300 پوند وزن دارند و طبعاً خیلی هم قوی هستند، اما با وجود این سنگینی وزن، خیلی فرز و چالاك هستند.

در بریتانیا، حتی در زمان های خیلی قدیم هم به این ورزش خیلی توجه شده و به مقدار قابل ملاحظه ای توسعه داده شده است. بد نیست بدانید كه هنری هشتم» پادشاه انگلیس، خیلی به این ورزش علاقه داشته و خود یكی از كشتی گیران خوب به شمار می آمد

فهرست مطالب :

 • ورزش كشتی
 • ورزش كشتی گیری چقدر قدمت دارد؟
 • ورزش در ایران باستان
 • ورزش كشتی كچلی می آورد
 • قوانین و مقررات ورزش كشتی آزاد و فرنگی
 • تغذیه در ورزش كشتی
 • املاح معدنی
 • كربوهیدرات برای حداكثر ذخیره انرژی
 • تمرین كشتی از طریق تصویر سازی ذهنی
 • نكات مهم در استفاده تصویر‌سازی ذهنی :
 • اهمیت علم روانشناسی پیش از مسابقات مهم
 • استرس چیست ؟
 • راه‌های كاهش استرس

دانلود تحقیق در مورد ورزش کشتی

مبانی نظری وپیشینه تحقیق ملاک همسر گزینی برای زندگی مشترک مبانی نظری وپیشینه تحقیق ملاک همسر گزینی

دانلود پاورپوینت دونالد ترامپ

دانلود پاورپوینت اسید سولفوریک

دانلود پاورپوینت آشنایی با پلی اتیلن ها پلی اتیلن ها ساختار و ویژگی های پلی اتیلن انواع پلی اتیلن پ

پاورپوینت انگشت مکیدن کودکان

پاورپوینت تشریح سيستم مديريت توليد MRP II

دانلود مقاله تهیه متن های آموزش واژه براساس نظریه حوزه های معنایی ویژه غیر فارسی زبانان سطح پیشرفته

ورزش ,کشتی ,كشتی ,كه ,خیلی ,های ,ورزش کشتی ,ورزش كشتی ,یكی از ,تحقیق در ,شده است

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله parsy موسسه مشاوره حقوقی و وکیل دادگستری دروس معارف دانشگاه میلیاردرشو :) سمیم"منزل،مدرسه،مسجد" من و موهام بارداری راه های رسیدن آموزش خط ریز و درشت فارسی مدرس خط ریز و درشت انگلیسی